Trener Unii został pobity w gminie Kościan. Sprawca z dozorem policyjnym

W sobotę Komenda Powiatowa Policji w Kościanie otrzymała zgłoszenie o pobiciu na terenie gminy Kościan. Jego ofiarą padł Roman Jankowski, legenda i trener Fogo Unii Leszno, który trafił do szpitala.

Roman Jankowski
Przez ponad 25 lat startów na żużlowych torach Roman Jankowski należał do grona najlepszych zawodników w Polsce.

Roman Jankowski, utytułowany żużlowiec i trener Fogo Unii Leszno mieszka w gminie Kościan. Policja otrzymała w sobotę, 19 listopada zgłoszenie o pobiciu. Okazało się – choć nie ma oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie – że jego ofiarą padł Roman Jankowski. Ze złamaniem żeber i urazem barku trafił do szpitala.

To, że trener jest w szpitalu, potwierdził jednak klub. – W związku z zapytaniami kierowanymi do Klubu Unia Leszno informujemy, że trener Roman Jankowski przebywa obecnie w szpitalu. Są to prywatne sprawy Trenera Jankowskiego których Klub nie będzie komentował. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym Trenerem. Służymy i oferujemy Trenerowi pełne wsparcie ze strony klubu i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – taki komunikat wydał w poniedziałek Klub.

Policja informuje natomiast, że sprawca sobotniego pobicia został ustalony i zatrzymany. Prokurator nakazał zastosowanie wobec niego dozoru policyjnego. Ma również zakaz zbliżania się do swojej ofiary i kontaktowania się z nią oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania. Sprawca i ofiara mieszkają bowiem pod tym samym adresem.