Tragiczny wypadek. Nie żyją dwie osoby [ZDJĘCIA]

Do śmiertelnego wypadku na drodze z Czempinia do Głuchowa doszło w środę, 3 listopada rano. Ford focus uderzył w drzewo. Dwóch pasażerów zginęło na miejscu, kierowca natomiast trafił do szpitala.

Do wypadku doszło około godziny 6.20 na drodze pomiędzy miejscowościami Piechanin a Głuchowo. W jego wyniku ford focus wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Śmierć na miejscu ponieśli dwaj pasażerowie pojazdu, a kierowca został odwieziony do kościańskiego szpitala.

Z ustaleń wynika, że 30-letni mieszkaniec Czempinia kierując pojazdem ford focus podczas manewru wyprzedzania doprowadził do kontaktu z wyprzedzanym pojazdem marki volkswagen caravelle kierowanym przez 52-letniego mieszkańca Śremu. Na skutek tego kontaktu ford wypadł z jezdni i uderzył w drzewoinformuje Mariusz Wojciechowski, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Policja pod nadzorem prokuratora bada przyczyny i okoliczności zdarzenia. W wypadku zginęli 20-letni i 38-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu kościańskiego. Z kolei busem podróżowało łącznie trzech mężczyzn, żadnemu z nich nic się nie stało.

Fot. KP PSP w Kościanie, Karol Schmidt