Tomasz Stockinger zaśpiewał w KOK [ZDJĘCIA]

Recital zatytułowany „Już nie zapomnisz mnie” nawiązywał do dwudziestolecia międzywojennego. Koncert dedykowany był paniom z okazji ich zbliżającego się święta.

Sobotni koncert zgromadził około 40 osób, które obejrzały występ na dużej sali. Publiczność usłyszała wiązankę piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty.

Aktor nawiązując do epoki, wystąpił w kapeluszu, a zaśpiewał do dziś znane dawne przeboje, jak tytułowy utwór „Już nie zapomnisz mnie”, „Baby, ach te baby”, „Sexasapil”, „Zimny drań” czy „Tango milonga”. Koncert był hołdem złożonym wspaniałym polskim kompozytorom i autorom tekstów piosenek tworzącym przed wybuchem II wojny światowej, jak Henryk Wars, Jerzy Jurandot, Jerzy Petersburski, Marian Hemar, Julian Tuwim, Ludwik Starski, Emanuel Szlechter. Jednocześnie recital przypomniał o najwybitniejszych aktorach z tego okresu, czyli Eugeniuszu Bodo, Aleksandrze Żabczyńskim czy Antonim Fertnerze.

Tomasz Stockinger jest aktorem teatralnym i filmowym. Choć kojarzony jest głównie z serialem Klan, grał w wielu innych produkcjach serialowych, np. Dom, Pogranicze w ogniu, Zespół adwokacki, Matki, żony i kochanki, Przepis na życie. Aktor występował także w teatrze, w tym w Teatrze Telewizji – w 1981 r. zagrał w Przedwiośniu reżyserowanym przez Wojciecha Solarza, grając główną rolę. Ma na koncie także współpracę z warszawskimi teatrami.

Fot. Karina Jankowska