Tlenownia coraz piękniejsza [ZDJĘCIA]

Dobiegają końca prace przy zagospodarowaniu terenu wokół budynku Tlenowni w Czempiniu. Na placu przed obiektem pojawiły się ławki i duże donice. Gotowe jest już oświetlenie i miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Tlenownia coraz piękniejsza

Najbardziej widocznym elementem inwestycji jest duży podświetlany napis „Tlenownia Centrum Aktywizacji Społecznej” zamontowany nad szklanym zadaszeniem przed głównym wejściem do budynku, w którym trwają prace wykończeniowe.

Sporo zrobiono też wokół obiektu. Wykonawca zakończył już prace przy układaniu nawierzchni z kostki i płyt granitowych. Z przodu, po prawej stronie placu powstało sześć miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Ponadto przeszklono stalową wiatę pomiędzy głównym budynkiem a pawilonem.

Wokół obiektu pojawiły się elementy małej architektury. Na placu przed Tlenownią ustawiono ławki, a wzdłuż pawilonu – na ciągu pieszym prowadzącym na tyły budynku duże, kwadratowe donice. Obecnie trwają prace przy zagospodarowaniu terenu za Tlenownią, gdzie m.in. znajduje się parking.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie uroczyste otwarcie obiektu nastąpi w sierpniu br. Zanim jednak zostanie on oddany do użytku musi przejść jeszcze długą procedurę odbiorów technicznych. Sporo czasu zajmą też czynności związane z wyposażeniem obiektu.