Testy w mobilnym punkcie trwają, chętnych nie brakuje [ZDJĘCIA]

Od momentu otwarcia centrum wymazowego w kierunku COVID-19 w Kościanie przebadało się już sporo osób. Na dziś zapisanych jest około 250 chętnych, ale można również przyjść bez wcześniejszej rejestracji.

W Kościanie punktem koordynuje 124. Batalion Lekkiej Piechoty w Śremie, obecni sa również pracownicy służb sanitarnych. – Już po raz kolejny nasz batalion zorganizował  mobilny punkt pobierania wymazów. Ten punkt przygotowaliśmy jednak trochę inaczej niż zwykle, ponieważ są dwie ścieżki – dla pojazdów i piesza – wyjaśnia ppłk Tomasz Wożniak, dowódca. – Jeśli chodzi o pojazd, to osoba nie wysiada z niego wszystkie czynności są bezpiecznie wykonywane w pojeździe. Dla osób, które nie są zmotoryzowane, przygotowaliśmy ścieżkę pieszą.

Przypominamy, że zapisy na badanie przyjmuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w godz. 8.00-15.00 pod numerem tel. 61 65 68 075. Jeśli ktoś nie zdoła zapisać się w tych godzinach, może przyjść bez wcześniejszej rejestracji wraz z dowodem osobistym. Po wypełnieniu ankiety, zostanie poddany testowi.

Wyniki powinny być znane po kilku dniach. Badania odbywają się w porozumieniu z samorządem powiatu i miasta Kościana.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie, Michał Liwerski