Terminy szczepień na czerwiec w szpitalu już zajęte

W czerwcu w szpitalu powiatowym w Kościanie zaplanowanych jest ponad 5 tys. szczepień przeciw Covid-19. Wszystkie terminy są już zajęte, można natomiast zapisywać się na lipiec.

Kościan. Szczepienia w szpitalu

W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kościanie działają dwa punkty szczepień – pierwszy, zaraz przy wejściu na teren szpitala i drugi w ostatnim budynku, w miejscu po byłym bufecie. Do tej pory wykonano w nich ponad 8 tys. szczepień. Na sam czerwiec zaplanowanych jest natomiast ponad 5 tys. szczepień.

– Zachęcam mieszkańców powiatu kościańskiego do zgłaszania się do szczepień na lipiec. Obecnie posiadamy bardzo dużo wolnych terminów na ten okres. W pierwszym miesiącu wakacji planujemy wykonać ponad 4 tys. szczepień. Od poniedziałku na szczepienia mogą się również rejestrować osoby w wieku 16 i 17 lat. Mamy nadzieję, że to, że spada liczba zachorowań na covid nie wpłynie na zmniejszone zainteresowanie szczepieniamimówi Wojciech Maćkowiak, dyrektor SP ZOZ w Kościanie.

Rejestracja telefoniczna w kościańskim SP ZOZ działa każdego dnia, także w sobotę i niedzielę w godzinach od 8.00 do 14.00 pod numerem tel. 65 525 04 48. Na szczepienie można się także zapisać za pomocą strony pacjent.gov.pl.

Przypomnijmy, że w Kościanie poza szpitalem działają jeszcze trzy inne punkty szczepień w następujących punktach: Niepubliczny ZOZ Gabinety Rehabilitacji Terapia w Kościanie, ul. Gostyńska 54; Wielkopolskie Centrum Neuropsychiatryczne im. Oskara Bielawskiego w Kościanie, Pl. Paderewskiego 1a; Przychodnia SIGMA-MED, ul. Sierakowskiego 37a. Punkty działają także w Śmiglu, Czempiniu oraz Krzywiniu.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia w powiecie kościańskim do 23 maja wykonano 21 986 szczepień ochronnych przeciw COVID-19, natomiast dzienna liczba szczepień na obecną chwilę wynosi 537. Przy założeniu, że w powiecie mieszka 79 tys. osób, to do tej pory zaszczepiło się ponad 27 proc. mieszkańców. Osób w pełni zaszczepionych zgodnie z opublikowanymi danymi jest 5514. Jest to jednak tylko statystyka, gdyż w wybranym powiecie nie muszą się szczepić wyłącznie jego mieszkańcy, ale również osoby z innych powiatów. Z kolei mieszkańcy naszego powiatu mogą szczepić się poza nim.