Teledysk Bartka Sikory będzie gotowy za około miesiąc

Bartek Sikora ze Śmigla pracuje nad teledyskiem z przesłaniem, który ma ostrzec młode osoby przed skokiem do wody na główkę po alkoholu. Dla niego takie nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się wózkiem inwalidzkim.

FB Bartka Sikory

Pomysł Bartka na teledysk odbił się szerokim echem, mieszkaniec Śmigla 25 maja był gościem programu TVP2 „Pytanie na Śniadanie” w którym opowiadał o pracach nad teledyskiem, a także podzielił się z widzami swoją historią.

Siedem lat temu 29-letni wówczas mężczyzna podczas pobytu w Boszkowie wykonał skok do płytkiej wody. Jak dzisiaj mówi, czuł się wtedy nieśmiertelny, chciał zaimponować i pokazać na co go stać. Alkohol sprawił jednak, że wydawało mu się, iż jest na innej plaży, z głębszą wodą. Skoczył i już nie mógł się podnieść, z wody wyciągnęli go znajomi. Uszkodził rdzeń kręgowy, co skończyło się dla niego wózkiem inwalidzkim.

Pod koniec marca ogłosił na Facebooku, że chce nagrać teledysk z przesłaniem przestrzegającym innych przed nieodpowiedzialnymi skokami do wody i rozpoczął zbiórkę na ten cel. Udało się zebrać ponad 3 tys. zł, a prace nad teledyskiem już ruszyły. Ma on ujrzeć światło dzienne po 25 czerwca. Klip powstanie do utworu hip hopowego napisanego wspólnie z zaproszonym do projektu znajomym – Mariuszem.