Tęcza zaprasza kibiców na nowy sezon

Mecz inauguracyjny MKS Tęczy Folplast Kościan odbędzie się 14 września o godz. 19.45 w hali sportowej przy "Ratajczaku". Rywalem naszych szczypiornistów będzie LKPR Moto-Jelcz Oława.

– Mecz, jak na wielkie widowisko przystało, rozpocznie się w godzinach wieczornych. Związane jest to z przygotowywaną specjalną oprawą, która poprzedzi pierwszy gwizdek, a później mam nadzieję efektowne zwycięstwo naszej drużyny. Jestem pewny, że wydarzenie zapisze się w historii kościańskiego sportu. Nie możecie tego przegapić! Proszę zarezerwować sobie wolny terminzaprasza kibiców Karol Kaniewski, prezes zarządu Tęczy.

Słowa te padły podczas konferencji prasowej, która odbyła się 4 września w siedzibie firmy Folplast, nowego sponsora tytularnego klubu w sezonie 2019/20. O powodach, dla których zarząd mieszczącej się w Kościanie firmy Folplast zdecydował się wesprzeć jeszcze bardziej niż dotychczas klub, mówi prezes zarządu Folplastu Romuald Pawlik:Na tę decyzję złożyły się trzy przyczyny. Pierwsza to chęć promocji naszej firmy w Kościanie. Drugi aspekt jest bardziej emocjonalny. W różny sposób jestem związany z piłką ręczną od V klasy szkoły podstawowej poprzez grę w różnych rocznikach, pracę w zarządzie klubu oraz rekreację i grę w lidze oldboyów kościańskiej Tęczy.

Jakie jeszcze nowości pojawią się od nowego sezonu? Przede wszystkim zmienią się zasady wejścia na mecze. Rosnące zainteresowanie spotkaniami Tęczy spowodowało, że klub zaczął podlegać pod zasady ustawy o imprezach masowych. Oznacza to, że na obiekcie musi być odpowiednia ilość osób czuwających nad bezpieczeństwem, w tym dodatkowy patrol medyczny wraz z karetką pogotowia. Kibice będą zobligowani to przestrzegania wszelkich procedur, czyli m.in. zakazu spożywania alkoholu na terenie hali oraz jego wnoszenia, poruszania się po hali wyłącznie w miejscach, podporządkowanie się zaleceniom służb.

Wszystkie te wymogi pochłoną sporo kosztów, dlatego też będzie musiała wzrosnąć cena biletów do 10 zł. – Kibice to jeden z większych sponsorów naszegoklubu podkreśla prezes Kaniewski i jednocześnie apeluje o wyrozumiałość. Dodajmy, że dzieci i młodzież do lat 18 nadal będą wchodzić na mecze za darmo. Klub wprowadza także możliwość zakupu karnetu na wszystkie spotkania w sezonie za kwotę 100 zł. Informacje o sposobie zakupu karnetów pojawią się na fanpege’u Tęczy.

Na konferencji obecny był także wiceprezes zarząd klubu MKS Tęcza Folplast Kościan Konrad Tadeusz, który przypomniał m.in., że poza grającą w II lidze drużyną seniorską na klub składa się również 6 drużyn młodzieżowych szkolących się pod okiem trenerów w różnych rocznikach. Na spotkaniu nie zabrakło także przedstawicieli drużyny seniorskiej, którą reprezentowali trener Dawid Nowak oraz zawodnicy Adam Noskowiak i Artur Rynkowski, który jest jednym z nowych graczy.

– Założenia na sezon to utrzymanie się w czołówce ligi, jednak patrząc na inne drużyny ligowe, ich wzmocnienia i aspiracje, będzie to trudniejsze względem poprzedniego sezonuprognozuje trener Dawid Nowak.