Tata Marysi w Warszawie. Dzień Dobry TVN pokazało akcję

Mikołaj Drożdżyński, czyli tata małej Marysi z Brenna chorującej na SMA1 pokonał ponad 400 km na rowerze i dotarł do stolicy. Nie wystąpił w telewizji, ale redakcja Dzień Dobry TVN zamieściła materiał o akcji na Facebooku.

Ekipa Mikołaja pod siedzibą TVN wraz z Marcinem Prokopem i Dorotą Wellman (fot. FB Licytacje dla Marysi- chorej na SMA).

Mikołaj Drożdżyński do Warszawy na rowerze wyruszył rankiem 10 czerwca. Do stolicy dotarł już w piątek wieczorem. Samochodem dojechała do niego ekipa wsparcia po to, by w sobotę rano spróbować dostać się na antenę nadawanych na żywo programów telewizji śniadaniowej w TVP lub w TVN i zadać całej Polsce pytanie, dlaczego życie Marysi zostało wycenione na 9 mln zł.

Cel akcji był również taki, by jak najbardziej nagłośnić zbiórkę na rzecz Marysi i zainteresować nią media i mieszkańców poszczególnych miejscowości, przez które przebiegała trasa przejazdu. I to się udało, gdyż celem utworzonej skarbonki Rajd po Życie Córki było zebranie 10 tys. zł, a tymczasem kwota przekroczyła już 20 tys. zł i cały czas wzrasta.

Udało się także zainteresować media sprawą. Wprawdzie z uwagi na ustaloną ramówkę, wejście na żywo nie bylo możliwe, ale redakcja DDTVN zaprosiła Mikołaja pod swoją siedzibę i opublikowała nagranie na swoim fanpage’u.

https://www.facebook.com/DzienDobryTVN/videos/2692328457656205