Taneczna sobota w Kościanie

Po raz drugi w hali sportowej przy "Ratajczaku" odbył się turniej tańca towarzyskiego "W sercu Wielkopolski". Do naszego miasta zjechało około 150 par tanecznych, w tym z najwyższej półki klasowej w Polsce.

Turniej podzielony był na trzy bloki, w których wystąpili zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych i w różnych klasach tanecznych. Ich kroki stawiane na parkiecie czujnie obserwowali sędziowie. Dla obserwującej widowisko publiczności była to natomiast okazja do zobaczenia świetnego show i pięknych, kolorowych strojów tancerek.

Gala wieczorna rozpoczęła się od niespodzianki, którą było wspólne zatańczenie poloneza przez uczestników turnieju, sędziów i organizatorów. Wśród tańczących był m.in. zastępca burmistrza Przemysław Korbik. Oddzielny pokaz „chodzonego” tańca zaprezentował również zespół Żeńcy Wielkopolscy.

Wśród tanecznych par nie zabrakło kościańskich, z których niektórym udało się zająć czołowe miejsca w swoich kategoriach.

Nie wiem co to są nerwy przed turniejem, bo generalnie cały czas odczuwam stres. Jest on jednak pozytywny, bo mobilizuje do działaniamówi Roman Wojdowski, główny organizator turnieju ze Szkoły Tańca „Poezja”. – Najbardziej jestem zadowolony z tego, że każdy zna swoje zadania. Ktoś załatwia salę, ktoś inny sędziów, dzięki czemu organizacja przebiega sprawnie.

Dla publiczności obowiązywały wejściówki w cenie 10 zł, a dochód z nich zostanie przeznaczony na leczenie Basi Górskiej zmagającej się z chorobą nowotworową.