Taksówka dla seniora – nowy numer i podsumowanie

Dobiega końca program pilotażowy Kościana skierowany do osób powyżej 70 roku życia. Od czerwca będzie jednak działać jego nowa odsłona, ze zmienionym numerem telefonu, pod którym należy zamawiać darmowy przejazd.

Od środy 29 maja obowiązuje nowy numer telefonu służący do zamawiania taksówek. Numer, pod który należy dzwonić to: 885 110 200. Zmiana wynika z faktu rezygnacji przez miasto z zewnętrznego operatora.

Linię będzie obsługiwać dwóch pracowników Urzędu Miasta – tłumaczy burmistrz Piotr Ruszkiewicz. ­– Takie rozwiązanie daje nam możliwość szybszej reakcji na różne potrzeby osób starszych, a także pozwala na lepsze dopracowanie programu. Przy okazji oszczędzamy również na obsłudze systemu.

Te oszczędności mają sięgać nawet 60 tys. zł w drugim etapie programu, który potrwa do końca roku. Z kolei na program pilotażowy, który trwa od 1 marca do końca maja miasto zabezpieczyło w budżecie 40 tys. zł. Ile dokładnie zostało wydane, będzie wiadomo po zakończeniu programu. – Udało nam się zmieścić w tej  kwocie, raczej powinniśmy mieć jeszcze zwrot ocenia wiceburmistrz Przemysław Korbik.

A ilu seniorów skorzystało dotychczas z darmowego przejazdu do przychodni, urzędu bądź na groby bliskich? W marcu było to 110 kursów, w kwietniu – 219, a do 22 maja – 105.

Seniorzy są bardzo zadowoleni z programu, taksówkarze realizujący kursy również – zapewnia burmistrz.Dla starszych osób szczególnie istotna jest wysoka kultura obsługi, na którą składa się dojazd pod sam dom oraz pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu z auta. Z kolei początkowo podchodzący z rezerwą do programu trzej niezależni kościańscy taksówkarze, teraz oceniają go bardzo dobrze.

Taksówkę należy zamówić do 3 dni roboczych przed planowanym kursem w godzinach 8.00-12.00. Od dziś można zatem zamawiać kursy, które będą realizowane od 3 czerwca (przejazdy odbywają się od poniedziałku do piątku).