Szymon Klemenski nowym komendantem straży pożarnej [ZDJĘCIA]

Nazwisko osoby, która pokieruje teraz Komendą Powiatową PSP w Kościanie ujrzało światło dzienne podczas uroczystego apelu który odbył się w piątek, 29 stycznia. Strażacy i samorządowcy podziękowali jednocześnie za służbę dotychczasowemu komendantowi – Andrzejowi Zieglerowi.

Szymon Klemenski, nowym komendantem straży pożarnej

Uroczystość pożegnania dotychczasowego szefa komendy, a jednocześnie powitania nowego na tym stanowisku odbyła się w kościańskiej strażnicy. Wydarzenie przeprowadzono w reżimie sanitarnym.

O tym, że po ponad 35 latach służby, komendant Andrzej Ziegler przechodzi na emeryturę, pisaliśmy w artykule: Komendant straży pożarnej w Kościanie kończy służbę.

Dziś przyszedł czas na oficjalne pożegnanie komendanta. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Jarosławowi Zamelczykowi. Po odegraniu hymnu, st. kpt. Damian Gorwa przedstawił przebieg służby st. bryg. Andrzeja Zieglera.

Następnie dokonano oficjalnego powierzenia pełnienia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie kpt. Szymonowi Klemenskiemu, dotychczas pełniącemu służbę jako dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kościanie.

W swym przemówieniu st. bryg. Andrzej Ziegler podziękował wszystkim za lata służby, pomoc i współpracę. Kpt. Szymon Klemenski zabierając głos podziękował z kolei za awans i zadeklarował, że zrobi wszystko, aby nie zawieść przełożonych, a także załogi.

Na zakończenie przyszedł czas na osobiste podziękowania i gratulacje oraz okolicznościowy tort.

Fot. Piotr Pewiński