Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego [AKTUALIZACJA]

Ministerstwo Edukacji Narodowej zdementowało podaną wcześniej informację, wypowiedzianą przez wiceministra Macieja Kopecia o zamknięciu szkół do końca roku szkolnego. Na razie szkoły pozostaną zamknięte do 7 czerwca.

W wydanym rozporządzeniu przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnegopoinformował Maciej Kopeć, wiceminister edukacji narodowej.

Ministerstwo Edukacji Narodowej jakiś czas później zdementowało jednak tę wypowiedź i wydało komunikat, w którym poinformowało, że na mocy wspomnianego rozporządzenia szkoły pozostaną zamknięte do 7 czerwca.

Co będzie po 7 czerwca, na razie nie wiadomo. Resort uzależnia to od bieżącej sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Tymczasem od najbliższego poniedziałku z konsultacji w szkołach będą mogli korzystać ósmoklasiści i maturzyści, a od 1 czerwca – pozostali uczniowie.

Od 18 maja przywrócone zostaną zajęcia praktyczne w szkołach policealnych oraz indywidualne zajęcia na uczelniach artystycznych.

Z kolei tydzień później, od 25 maja możliwe będą zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla dzieci z klas I-III. Tutaj jednak ostateczna decyzja należy do organów prowadzących, czyli w znacznej mierze do samorządów. Jak zapewnił premier Mateusz Morawiecki, to rodzice decydować będą o tym, czy posłać dziecko do szkoły – a jeśli się na to nie zdecydują, będą nadal otrzymywać zasiłek opiekuńczy.

Matury będą przeprowadzone od 8 do 29 czerwca i będą to wyłącznie egzaminy pisemne, z kolei trzydniowy egzamin ósmoklasisty rozpocznie się 16 czerwca.