Szkolne odwiedziny przed świętami w DPS Jarogniewice [ZDJĘCIA]

Delegacje z Zespołu Szkół w Czaczu oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie odwiedziły przed Bożym Narodzeniem Dom Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. Goście nie przyjechali z pustymi rękami.

Delegacja ze szkoły z Czacza odwiedziła DPS w poniedziałek, 19 grudnia. Wizyta była swego rodzaju podsumowaniem współpracy uczniów z tej szkoły w ramach projektu „Doradztwo zawodowe w barwach wolontariatu”, którą koordynuje Grzegorz Kozak, doradca zawodowy.

Delegacja obdarowała mieszkańców DPS-u oryginalnymi prezentami. Przede wszystkim złożyły się na nie kartki świąteczne przygotowane przez uczniów szkoły. Niezwykłe było to, że kartki miały imienny charakter – swoje życzenia otrzymał każdy z pensjonariuszy, a także pracownicy Domu. Kartek było łącznie 120. Ale to nie wszystko. Uczniowie przygotowali także niezwykłą choinkę. Składało się na nią kilkadziesiąt świątecznych rysunków na trójkątnych kartkach, które razem złożone utworzyły piękne drzewko. Nie zabrakło także prezentów praktycznych. Dzięki zorganizowanej wcześniej w szkole zbiórce, przekazano pensjonariuszom środki higieny osobistej.

Gospodarze za tak liczne prezenty odwdzięczyli się uśmiechem, poczęstunkiem, a także koncertem kolęd. Wystąpili w nim pensjonariusze i pracownicy. Wizyta minęła w serdecznej, rodzinne atmosferze. Dodatkowo zrodziły się podczas niej plany na przyszłoroczne wspólne działania.

Zaledwie kilka dni wcześniej, DPS odwiedzili inni mili goście. Była to wizyta uczniów VII klasy kościańskiej „czwórki” pod opieką nauczycielek Magdaleny Wróblewskiej i Iwony Pieprzyk. Podczas tych odwiedzin główny punkt programu stanowiło wspólne dekorowanie pierników przez uczniów i podopiecznych. Nie zabrakło także rozmów, a także śpiewania kolęd. Wizyta sprawiła mnóstwo radości gospodarzom i gościom. Nie była ona z pewnością ostatnią uczniów z tej szkoły.