Szczepienia bez zapisów w szpitalu

Punkt szczepień w kościańskim szpitalu prowadzi obecnie szczepienia przeciw Covid-19 bez konieczności wcześniejszych zapisów. Tymczasem w powiecie kościańskim w pełni zaszczepionych jest już prawie 30 tys. osób.

Punkt mieszczący się w szpitalu zaprasza wszystkich chętnych na szczepienie pierwszą i drugą dawką od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:30 bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Tymczasem zgodnie z danymi podanymi przez Ministerstwo Zdrowia w powiecie kościańskim na dzień 13 lipca  w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 (dwoma dawkami lub szczepionką jednodawkową jest 29 312 osób.

Najwięcej osób spośród gmin powiatu zaszczepionych jest w Kościanie. Dokładnie 45,8% mieszkańców otrzymało pełny cykl szczepień. W gminie Czempiń pełny cykl przyjęło 37,5% mieszkańców. W gminie wiejskiej Kościan to 33,7% mieszkańców. W gminie Śmigiel zaszczepionych dwoma dawkami jest z kolei 32,4% mieszkańców, a w gminie Krzywiń  29,7% mieszkańców.

Pełnomocnik Rządu do spraw narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w ramach promocji szczepień ogłosił dwa konkursy dla wszystkich gmin z największą wyszczepialnością: Gmina na medal #SzczepimySię oraz Najbardziej Odporna Gmina. Obecnie gminą z największą szczepialnością jest gmina miejska Podkowa Leśna w województwie mazowieckim, gdzie pełny cykl szczepień przyjęło 57,5% mieszkańców. W Wielkopolsce najwięcej osób zaszczepionych pełną dawką mieszka w Poznaniu – zaszczepialność wynosi tu 53%.