Szalony Weekend w Śmiglu i jubileusz kolejki – zapowiedź

Rozrywkowa sobota i niedziela szykują się w Śmiglu. Będą koncerty oraz 121 urodziny Śmigielskiej Kolejki Wąskotorowej. Warto zarezerwować sobie zatem czas.

Burmistrz Śmigla i Centrum Kultury w Śmiglu zapraszają na Szalony Weekend na placu targowym. W sobotę, 11 września o godz. 20.00 wystąpi zespół Vavamuffin, który zaproponuje słuchaczom dźwięki muzyki reggae. Po koncercie będzie można kontynuować zabawę przy dyskotekowych rytmach. Z kolei w niedzielę o 14.00 coś dla miłośników orkiestrowego grania, czyli Jesienne Spotkania Orkiestr Dętych. Wieczorem z kolei wystąpi energetyczny zespół Video. Podczas koncertów wejście do strefy bezpośrednią przed sceną będzie możliwe tylko po okazaniu darmowej wejściówki. Można je odebrać w administracji Centrum Kultury w Śmiglu oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej i filiach bibliotecznych w Czaczu i Nietążkowie.

W niedzielę obchodzone będą również 121 urodziny śmigielskiej wąskotorówki. Ta impreza rozpocznie się w południe. Najważniejszym punktem programu będą oczywiście przejażdżki kolejką na trasie Śmigiel – Stare Bojanowo. Przejażdżki będa odbywać się w dwugodzinnych odstępach czasowych. Organizatorzy przewidują również całą moc innych atrakcji, w tym bezpłatne przejazdy drezyną ręczną, loterię fantową, kiosk z gadżetami, pyszne jedzenie w postaci zupy, kiełbasy z ogniska, chleba ze smalcem i smakowitych ciast wg starych receptur. Ponadto prowadzona będzie zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Marysi z Brenna, więc warto zabrać ze sobą nakrętki, jeśli je zbieramy. Dodatkowo część dochodu z imprezy zostanie przekazana na konto Marysi.