Sytuacja w powiecie stabilna, w Wielkopolsce przybywa zakażonych

Na dzień 10 kwietnia (godz. 10.00) w powiecie kościańskim 187 osób objętych jest kwarantanną domową oraz 38 nadzorem epidemiologicznym. Liczba zakażonych na terenie całego województwa wynosi 441.

W powiecie kościańskim nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażeniem COVID-19, a liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim cały czas wynosi 3. W mieście Kościanie nikt nie jest objęty na obecną chwilę nadzorem epidemiologicznym, a w kwarantannie przebywają 62 osoby.

Przypomnijmy, że osoba objęta nadzorem epidemiologicznym powinna ograniczyć wyjścia do minimum, ale może to uczynić. Osoby, które są objęte kwarantanną przez 14 dni mają natomiast bezwzględny zakaz wychodzenia z domu.

W Wielkopolsce z powodu COVID-19 zmarły dotychczas 24 osoby. Najgorzej sytuacja wygląda w powiecie krotoszyńskim, gdzie jest już 115 przypadków zakażenia koronawirusem i codziennie dochodzą nowe. Nadal są jednak powiaty, w których nie odnotowano dotychczas ani jednego przypadku zakażenia, to powiat międzychodzki, średzki, słupecki i kolski. Pozytywna wiadomość dotyczy również faktu, że 7 osób z całego województwa wyzdrowiało.