Symultana szachowa z mistrzem – zapowiedź

Po raz pierwszy w Kościańskim Ośrodku Kultury planowana jest nie lada gratka dla miłośników szachów. Będą oni mieli okazję zmierzyć się z mistrzem szachowym FIDE Dawidem Niekrasiem.

Symultana to mecz szachowy, w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami. Każdy uczestnik rozgrywa partię na swojej szachownicy. To mistrz rozpoczyna grę na wszystkich szachownicach, a dopiero potem gracz może wykonać swój ruch.

Dawid Niekraś posiada tytuł mistrza FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej) oraz ranking międzynarodowy 2307. Od około 14 lat z pasją gra w szachy, od 6 lat prowadzi zajęcia szachowe dla osób początkujących oraz zaawansowanych.

W wydarzeniu w KOK może wziąć udział każda osoba grająca w szachy, niezależnie od stopnia zaawansowania. To okazja do sprawdzenia swoich umiejętności z mistrzem FIDE. Rozegrane zostaną partie na 30 szachownicach. Miejsce gracza, który przegra swoją rozgrywkę zajmie zawodnik z listy rezerwowej. Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy, a dla zwycięzców wyłonionych przez mistrza nagrody pieniężne i rzeczowe. O uczestnictwie w turnieju decyduje kolejność zgłoszenia. 30 osób zagra w składzie wyjściowym, a pozostali utworzą listę rezerwową.


By wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić kartę zgłoszenia dostępną w KOK i dostarczyć ją osobiście lub wysłać mailowo na adres: kok.kultura@gmail.com.

Turniej odbędzie się w sobotę, 26 listopada w sali widowiskowej KOK-u. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 11.00. Wydarzenie ma charakter otwarty, dlatego kibice są mile widziani. Na wydarzenie zapraszają Klub Szachowy UKS KSM Tęcza Kościan, Kościański Ośrodek Kultury i Urząd Miejski.