Tak świętowaliśmy Niepodległość

Od Mszy Świętej w Intencji Ojczyzny w kościele farnym rozpoczęły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kościanie.

swieto_niepodleglosciNastępnie oficjalny pochód z pocztami sztandarowymi, przedstawicielami organizacji publicznych i samorządowych prowadzony przez orkiestrę dętą „Ton” przemaszerował na Rynek, gdzie m.in. odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci z salwą honorową, a delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Tablicą Pamięci. Uroczystość odbyła się z udziałem Kompanii Honorowej 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”.

Jak co roku nie zabrakło pokazu sprzętu wojskowego, a tym razem była to m.in. samobieżna armatohaubica DANA. Ponadto otwarte dla zwiedzających było Muzeum Regionalne, w którym pokazano dwie wystawy nawiązujące do święta. Wydawano także grochówkę z kuchni polowej i rozdawano chorągiewki oraz balony w barwach narodowych. Chętni mogli również spróbować swych sił na strzelnicy ASG Stowarzyszenia im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej.

Zdjęcia z uroczystości na facebook.com/gazetaKoscianiak.