Święto Trzech Króli w Kościanie (zdjęcia)

Ze Skweru Jana Pawła II wyruszył tegoroczny Orszak Trzech Króli. Pochód, na czele którego konno jechali Trzej Mędrcy ze Wschodu, przemaszerował al. Kościuszki, ul. Kościelną, dalej przez Rynek i ul. Szczepanpowskiego i Rzemieślniczą na Plac Niezłomnych, gdzie na platformie ustawionej przy pomniku Jana Pawła II odegrano jasełka.

Podobnie jak w poprzednich dwóch latach, orszak spotkał się z żywym zainteresowaniem mieszkańców, którzy tłumnie stawili się na ulicach centrum miasta. W pochodzie poza Trzema Królami powozem jechała także Święta Rodzina z dzieciątkiem Jezus i pastuszkami, maszerowały dzieci i dorośli w przebraniach i z chorągwiami, a także mieszkańcy miasta, którym towarzyszył akompaniament muzyczny Orkiestry Dętej OSP.

Po oddaniu pokłonu Dzieciątku przez Trzech Króli w imieniu wszystkich obecnych podczas uroczystości proboszczów kościańskich parafii głos zabrał ks. dziekan Czesław Bartoszewski, który zwrócił uwagę na rolę rodziny we współczesnej Polsce. – Bardzo się cieszymy, że tak licznie przyszliście tu dzisiaj, aby wyznać wiarę swoich rodzin, aby młodemu pokoleniu pokazać na żywo, jak powinno wyglądać życie polskiej rodziny, w której jest miejsce na nowe życie – powiedział ksiądz Bartoszewski.

Foto: M. Sibilak, M. Waldowska