Święto Konstytucji 3 Maja

Mieszkańcy Ziemi Kościańskiej wraz z przedstawicielami lokalnych samorządów, posłami, duchowieństwem, delegacjami szkół, organizacji i firm zgromadzili się na Rynku w Kościanie, by uczcić 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Świętowanie rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje przeszły pod tablicę pamięci znajdującą się na ścianie ratusza.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP głos zabrał burmistrz Kościana Michał Jurga. – Dzisiaj tu na Rynku za pomocą biało-czerwonych barw, kwiatów i narodowych chorągiewek wyrażamy wdzięczność naszym przodkom za dokonane dobra, za mądrość i przewidywalność – mówił burmistrz.

Po przemówieniu delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą. Na zakończenie części oficjalnej orkiestra zagrała kilka patriotycznych pieśni.

Atrakcję dla mieszkańców przygotowało Muzeum Regionalne. To wystawa „Mundurów Filmowych” , na którą składa się około 40 różnych mundurów z 20 zagranicznych i polskich filmów. Wystawa będzie czynna do 20 maja.

Galeria zdjęć z uroczystości: facebook.com/gazetakoscianiak