Światowy Dzień Kota: podopieczni TOZ w Kościanie [ZDJĘCIA]

17 lutego koty mają swoje święto. Niezależnie od tego, czy jesteśmy kociarzami, czy nie, okażmy im trochę wsparcia. Szczególnie tym żyjącym na ulicy i bez swojego domu. Można także adoptować zwierzaka.

Kościańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami troszczy się o wszystkie potrzebujące zwierzęta, ale pod swoją opieką ma najwięcej kotów. Te najbardziej poszkodowane przez los, który najczęściej funduje im człowiek, trafiają pod opiekę TOZ. Tutaj są szczepione, leczone i sterylizowane. Potem oczekują na adopcję.

W kociarni mieszczącej się przy ul. Bernardyńskiej zawsze przebywa kilka-kilkanaście kotów, a w okresie wiosenno-letnim trafia ich tu najwięcej. Niektóre są towarzyskie, inne bardziej nieśmiałe, starsze i młodsze. Niektórym z nich bardzo szybko udaje się znaleźć dom, inne muszą czekać na niego trochę dłużej.

Przedstawiamy kilka zdjęć kocich piękności znajdujących się pod opieką TOZ-u. Zdjęcia zostały wykonane kilka dni temu, więc niektóre z kocurków mogły już znaleźć dom. Aktualne zdjęcia kotów do adopcji znajdziecie na FB TOZ Kościan. Dodajmy, że TOZ pomaga również w odnalezieniu kotów lub szuka właścicieli tych zbłąkanych.

Fot. Milena Waldowska