Świąteczny weekend w KOK – zapowiedź

Od piątku do niedzieli Kościański Ośrodek Kultury zaprasza na wydarzenia z Bożym Narodzeniem w roli głównej. Będą dwie prezentacje filmowe oraz spotkanie przy choince.

Choinka przed Kościańskim Ośrodkiem Kultury

„Boże Narodzenie w filmie” – tak będzie zatytułowane świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z Wiesławem Kotem, które odbędzie się w najbliższy piątek. Tym razem wydarzenie przybierze nietypową formę, bo zamiast jednego filmu widzom towarzyszyć będzie wiele scen z Bożym Narodzeniem w roli głównej. Taki też będzie temat spotkania: Boże Narodzenie w filmie, kinematografia polska, ale i światowa.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 17 grudnia o godz. 18.00 w  sali kameralnej KOK. Obowiązują zapisy pod nr tel. 65 512-05-75.

Seans filmowy o Bożym Narodzeniu będzie czekać z kolei na najmłodszych w ramach „Dziecięcych poranków filmowych”. Zielony stwór, cyniczny zrzęda mieszkający w samotni, mając tam za towarzysza wyłącznie swojego psa, szczerze nienawidzi Bożego Narodzenia. Kiedy wszyscy w miasteczku cieszą się na myśl o świątecznej atmosferze, ten postanawia ukraść Święta – jeśli on ich nie lubi, nikt nie będzie ich miał. Aż nagle zjawia się urocza dziewczynka i wszystko w jego życiu ulega zmianie. Przed nami piękna animacja o bożonarodzeniowej magii i sile dobra.

Dziecięcy poranek filmowy, sobota, 18 grudnia, godz. 10.00, sala kameralna KOK. Obowiązują zapisy pod nr tel. 65 512-05-75.

Z kolei w przedświąteczną niedzielę, 19 grudnia, na placu przy Kościańskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie się na świeżym powietrzu przy rozświetlonej choince, a także w towarzystwie uroczych alpak. Spotkanie zacznie się od wspólnego czytania listów do Świętego Mikołaja. Będą to listy zgłoszone do wcześniej ogłoszonego konkursu, jak i napisane przez chętnych, pragnących odczytać je przy choince.

Po czytaniu listów nastąpi wspólne śpiewanie kolęd. Wybrzmią głosy grupy Voice Studio pod kierownictwem Darii Kaczór-Boś.

PROGRAM:
15.00-17.30 – spacer z alpakami
15.30 – czytanie listów i ogłoszenie wyników konkursu literackiego „List do Świętego Mikołaja”
16.30 – wspólne kolędowanie: grupa Voice Studio pod kierownictwem Darii Kaczór-Boś