Świąteczny Koncert Charytatywny 21 i 22 grudnia

Jak co roku przed Bożym Narodzeniem kościańscy muzycy-kolędnicy zapraszają na koncert charytatywny tuż przed świętami. W tym roku koncert nie może odbyć się na żywo, ale będzie można go obejrzeć online, i to w dwóch odsłonach.

Koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony jest na podopiecznych Stowarzyszenia „Dać Pomoc” to już tradycja.  W poprzednich edycjach dzięki datkom zbieranym podczas koncertu udało się pomóc dzieciom z wadami serca, chorobą nowotworową oraz zmagającymi się z niepełnosprawnością od urodzenia.

– Każdy, kto chce wesprzeć tę inicjatywę i sprawić, aby nasze działania nadal przynosiły radość podopiecznym, może wpłacić dowolną kwotę na podane konto. Za wszelką ofiarność serdecznie dziękujemy – mówi Adam Piątek, prezes Stowarzyszenia „Dać Pomoc”.

W programie koncertu wzorem ubiegłych lat usłyszymy kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne w oryginalnych aranżacjach. Tym razem z uwagi na fakt, że koncert nie będzie odbywał się na żywo, urozmaiceniem dla niego będą fotografie krajobrazów Kościana i okolic wykonane przez kościańskich fotografów. A zagrają i zaśpiewają artyści, którzy pojawiali się już poprzednich edycjach tego koncertu, ale będzie także kilka nowych osób. Niespodzianką będzie fragment zagrany na pianinie przez zmarłego w styczniu tego roku Macieja Zielonkę, nauczyciela muzyki w szkole nr 4 oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana, który sam grywał wcześniej dla stowarzyszenia, a także był jego beneficjentem w czasie swojej choroby.

Premiera dwóch części koncertu odbędzie się 21 i 22 grudnia o godz. 18.00 na stronie Kościańskiego Ośrodka Kultury.

Pieniądze dla podopiecznych stowarzyszenia można wpłacać na następujące dane:

Stowarzyszenie „Dać Pomoc”
ul Bączkowskiego 11a
64-000 Kościan

Bank Spółdzielczy w Kościanie
numer konta:
37 8666 0004 0111 6513 2000 0001
z dopiskiem „Świąteczny Koncert Charytatywny 2020 r”.