Świątecznie oświetlona choinka na Placu Wolności [ZDJĘCIA]

W tym roku Kościan w świątecznej odsłonie mieszkańcy i przejezdni mogą podziwiać przede wszystkim na Placu Wolności. Rynek, jak i deptak na ul. Wrocławskiej nie będą natomiast przystrojone z uwagi na planowany remont.

Na Placu Wolności rozświetlony lampkami został wysoki świerk znajdujący się obok fontanny. Drzewko jest strzeliste, dlatego widać je już z daleka, a zawisło na nim prawie pół kilometra łańcuchów świetlnych. Przy choince ustawiono z kolei figurę anioła 3D.

Na oświetlenie czeka jeszcze wyłączona na zimę z użytkowania fontanna. Wzorem ubiegłego roku staną na niej podświetlane różnymi kolorami stożki, które musiały jeszcze przejść przegląd. – W tym roku jest nieco skromniej z uwagi na konieczność oszczędności z powodu epidemii. Ponadto nie możemy przyozdobić Rynku. Musimy jednak przeczekać ten trudny okres, a już po odrestaurowaniu płyty Rynku zadbamy o jego odpowiednią, świąteczną oprawę – mówi burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Świątecznie przyozdobiono jeszcze kościańskie ronda, a zawieszanie lampek powierzono tym razem pracownikom Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Dróg.

Fot. Maciej Sibilak