Świąteczna pomoc trafiła do seniorów w Zajączka

Dziś, czyli w Wielki Czwartek, nastąpił finał akcji realizowanej wspólnie przez Aleksandrę Szwarc i Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Wszystkie wielkanocne paczki trafią jeszcze dziś do seniorów, a dodatkowo słodycze otrzymali mieszkańcy DPS-u w Jarogniewicach.

To trzecia edycja akcji pod nazwą „Świąteczna pomoc dla samotnych seniorów” obejmująca swym zasięgiem kościańskich seniorów będących pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie. Jej pomysłodawczynią jest mieszkanka Kościana, Aleksandra Szwarc, która pierwszą taką akcję zorganizowała podczas ubiegłorocznej Wielkanocy odbywającej się w czasie największych restrykcji związanych z epidemią. Inicjatywa była kontynuowana na Boże Narodzenie, a teraz nadszedł czas na jej trzecią edycję.

W czwartek o godz. 7.30 bus z zapakowanymi po brzegi świątecznymi paczkami podjechał pod siedzibę OPS-u, skąd jego pracownicy przenieśli je do Ośrodka. Na paczki złożyły się głównie artykuły spożywcze, jak makarony, mąki, artykuły drogeryjno-kosmetyczne, a także typowo świąteczne niespodzianki w postaci czekoladowych zajączków i innych słodyczy. Paczki przygotowywały chętne osoby, które odpowiedziały na ogłoszenie na facebookowej grupie „Świąteczna POMOC dla samotnych SENIORÓW”.

– Łącznie paczki trafią do 58 seniorów. Będą to inne osoby niż podczas poprzedniej akcji, ponieważ staramy się, by pomoc trafiła do każdegomówi Aleksandra Kostrzewska, zastępca dyrektora OPS w Kościanie. Paczki przez czwartek rozwozi trzech naszych pracowników. Jeszcze dziś do godz. 15.00 muszą one trafić do każdego. Seniorzy zostali o tym poinformowani i oczekują wizyty.

Na tym jednak nie koniec dobroczynnej akcji. Podczas jej trwania udało się zebrać dużą ilość pomarańczy, a także czekolad i zajączków, które inicjatorka akcji zawiozła dziś do Domu Pomocy w Jarogniewicach.

– Jeśli będziemy dla siebie dobrzy i wzajemnie sobie pomagać, to świat każdego z nas będzie przyjemniejszyprzekonuje Aleksandra Szwarc. – Życie pisze różne scenariusze. Dziś my pomagamy komuś, a za chwilę możemy sami potrzebować pomocy. Dobro zawsze wraca.

Fot. Aleksandra Szwarc, DPS Jarogniewice