Zamknij

Sukcesy zawodników Sany Kościan

10:58, 05.07.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:08, 05.07.2021
Skomentuj
Do udanego mogą zaliczyć pierwszą część obecnego sezonu lekkoatletycznego zawodnicy LKS Sana Kościan. Mają na swoim koncie łącznie dziesięć startów, na których zdobyli kilka medali oraz czołowe pozycje.

Pierwsze w sezonie Mistrzostwa Polski zaliczyli zawodnicy z grupy Sprawni Razem, czyli Daniel Bosy i Krzysztof Górczak. Rywalizacja w Sępólnie Krajeńskim w dniach 21-23 maja zakończyła się dla nich dużym sukcesem. Daniel Bosy zdobył Mistrzostwo Polski na dystansie 5000 m oraz brązowy medal na 1500 m. Z kolei młodszy Krzysztof Górczak przywiózł z mistrzostw brązowy medal na 200 m.

Kolejny ważny start toMistrzostwa Wielkopolski LZS w Lekkiej Atletyce w Pile. Krzysztof Górczak zajął na nich I miejsce na 200 m w kategorii U23. Z kolei junior młodszy, Cezary Suchora zdobył brąz na dystansie 1500 m. Warte odnotowania są również Mistrzostwa Wielkopolski w Lekkiej Atletyce Młodzików, na których Aleksander Wlekły na dystansie 600 m wywalczył szóstą lokatę. Zawody te odbyły się 29 maja w Poznaniu.

Czerwcowe zmagania również można zaliczyć do udanych. Startujący na Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce Cezary Suchora zdobył brązowy medal na 3000 m. - Rywalizacja na tych zawodach była  na bardzo wysokim, ogólnopolskim poziomie. To więc tym większy sukces Czarka - zaznacza Roman Talikadze, trener LKS Sana Kościan.

W dniach 9-13 czerwca w Bydgoszczy odbyły się z kolei  Mistrzostwa Świata "Virtus" - Sprawni Razem. Nie mogło na nich zabraknąć Daniela Bosego, który startował na 10 tys. oraz 5 tys. m i zajął odpowiednio ósme i dziesiąte miejsce. - Tym razem nie udało się zdobyć medalu, ale należy podkreślić, że Daniel ma na swoim koncie wiele międzynarodowych sukcesów i cały czas nie wypada z czołówki, mimo, że przez 12 lat od rozpoczęcia jego treningów pojawiło się  wielu kolejnych zdolnych zawodników - zaznacza trener.

Daniel mimo swoich 32 lat cały czas reprezentuje Polskę na najważniejszych imprezach światowych. Trener nie kryje także zadowolenia z postawy juniora Cezarego Suchory, który w rankingu krajowym na dystansie 3000 m zajmuje 7 miejsce i ma bardzo duże szanse wystąpić na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U18, które odbędą się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia.