Sukces uczennicy z „Ratajczaka” w konkursie fryzjerskim

XIII Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej „Eko moda na głowie” został zorganizowany przez Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie, a wzięło w nim udział m.in. pięć uczennic z Kościana.

Konkursowe zmagania zostały przeprowadzone online. Dziewczyny czesały fryzury na modelkach. Swoje prace musiały udokumentować poprzez nagranie 90-minutowego filmu z wykonywania fryzury.

Ekologia odgrywa coraz większą rolę w wielu dziedzinach, wpływa także na światowe trendy w modzie. Teraz przyszedł czas na przyjazny środowisku design fryzjerski z naturalnymi farbami i kosmetykami, ale również dodatkami stworzonymi z materiałów recyklingowych. Stąd taka właśnie tematyka konkursu, który był ciekawym doświadczeniem dla uczniów klas fryzjerskich Zespoły Szkół Ponadpodstawowych im. F. Ratajczaka w Kościanie. Przygotowania do konkursu były okazją do częstych spotkań online i dobrej zabawy. Uczennice miały mnóstwo ciekawych pomysłów, które realizowały pod kierunkiem nauczycielki Irminy Jaźwińskiej.

Kościańską szkołę w konkursie reprezentowało pięć uczennic kształcących się w Branżowej Szkole I Stopnia w zawodzie fryzjer: Zuzanna Kaczmarek i Zofia Maciejewska, na co dzień uczące się zawodu w Salonie Fryzjerskim „Claudia” w Kościanie, Martyna Głowacz – Salon Fryzjersko-Barberski Angelika Lewandowska Kościan, Amelia Dziwak – Salon Fryzjerski „Uroda” Sylwia Drożdżyńska Śmigiel, Weronika Mania – Gabinet Kosmetyczno-Fryzjerski Krystyna Taciak w Przemęcie.

Wszystkie dziewczyny zaprezentowały się wspaniale w konkursie, natomiast największy sukces odniosła Weronika Mania, która zajęła w nim III miejsce wykazując się bardzo dużą pomysłowością i precyzją wykonania. Dodajmy, że I miejsce w konkursie zdobyła uczennica z Warszawy – Anna Kmieciak, a II miejsce Mateusz Jakubowski z Ciechanowiec.

Samo podjęcie wyzwania, kreatywność, motywacja oraz zaangażowanie uczestniczek zasługują na podziw. Nasze fryzjerki zawsze zdobywają mnóstwo nagród i są doceniane przez jurorów, ale podium w konkursie na taką skalę powędrował do naszej uczennicy po raz pierwszymówi z dumą Irmina Jaźwińska, opiekunka klasy fryzjerskiej w ZSP im. F. Ratajczaka. Jeszcze raz gratuluję wszystkim.  Jestem z Was bardzo dumna i wiem, że zawsze mogę na Was liczyć.