Strefa Chillout na Łazienkach już za tydzień

Na niedzielę 15 sierpnia samorząd Kościana zaprasza na Łazienki po rewitalizacji. Będą atrakcje dla dzieci, pokazy, a także wspólne grillowanie.

Fot. Maciej Sibilak

Ma to być wspólny czas relaksu w miłym otoczeniu. Nie zabraknie animacji dla dzieci, gier i konkursów.  Ponadto młodsi i starsi będą mogli skusić się na zjazd na linie. W tym dniu będzie także możliwość darmowego wypożyczenia kajaków.

Nie zabraknie stoisk i pokazów. Gry i zabawy sportowe zaproponuje Akademia Piłkarsa Reissa, z kolei pokaz karate wykona Klub karate Gottsu. Ponadto pokazy chemiczne szalonego laboranta przy stoisku Wodociągów Kościańskich i stanowisko strażaków z OSP Kościan.

Będzie można także zadbać o swoje zdrowie poprzez darmowe badanie składu ciała,  konsultacje żywieniowe i treningowe z TGV Club. Dodatkowo w ramach wydarzenia będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson w punkcie szczepień kościańskiego szpitala. Obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu: 65 525 04 48 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00.

– Oddajemy do użytku mieszkańcom zrewitalizowany teren Łazienek o wielu możliwościach. Na wielkim trawniku ciągnącym się od torów do hali sportowej powstaną małe bramki do gry w piłkę. Będzie to również strefa piknikowa, gdzie każdy może przyjść z kocem i odpocząć. Miejscem odpoczynku stanie się również Ferfeta, gdzie zostały stworzone siedziska. Przy przystani kajakowej, w cieniu drzew zamontowano kilka ławek. Nieopodal znajduje się scena, na której mogą odbywać się różne koncerty i wydarzenia kulturalne lub rozrywkowe. Na terenie piaszczystym powstaną boiska do piłki siatkowej – mówi burmistrz Kościana, Piotr Ruszkiewicz.