Strażacy kolportują ulotki dotyczące szczepień

Kościańscy strażacy, w ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień, rozpoczęli dystrybucję ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19.

Akcja informacyjna skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców małych miejscowości i wsi na terenie powiatu kościańskiego. Ulotki zostaną rozwiezione przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy PSP wpisali na każdej ulotce numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień przeciwko COVID-19.

–  Materiały mają trafić przede wszystkim do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. W ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19mówi Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Straż pożarna przypomina, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają również dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Fot. KP PSP w Kościanie