Straż miejska w nowej siedzibie

Od 15 maja kościańscy strażnicy miejscy funkcjonują w zupełnie nowych pomieszczeniach odremontowanego budynku dworca przy ul. Dworcowej 1 w Kościanie.

Wejście znajduje się z boku budynku. Strażnicy mają do swej dyspozycji kilka pomieszczeń, zyskali również dyżurkę znajdującą się na klatce schodowej przed wejściem do biura. – Dyżurka została wygospodarowana na naszą prośbę, dzięki temu mieszkańcy zgłaszający drobne interwencje lub kierujący do nas zapytania, zostaną szybko przyjęci. Oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba, mogą wejść do dalszych pomieszczeń i porozmawiać z konkretnymi funkcjonariuszami – wyjaśnia komendant Maciej Szymczak.

Przeprowadzka z dotychczasowej siedziby mieszczącej się przy Wałach Żegockiego odbyła się w ciągu dwóch dni. Do dworcowego budynku zostało przeniesione całe wyposażenie z meblami i sprzętem biurowym.

Jak tłumaczy komendant początkowo strażnicy mieli obawy, czy nowe miejsce spełni ich oczekiwania, ale po umeblowaniu są bardzo zadowoleni. – Być może na naszym przeniesieniu ucierpią nieco starsi mieszkańcy miasta, którzy poruszając się po centrum, chociażby w drodze na targowisko, mieli do nas bliżej. Dworzec wprawdzie jest również w centrum, ale trzeba trochę zboczyć. Zyskają jednak mieszkańcy os. Sikorskiego czy też Gurostwa – mówi komendant.

W nowym miejscu nie ma jeszcze podłączonej linii telefonicznej ani internetu, ale wkrótce to nastąpi. Tymczasem wszelkie interwencje należy zgłaszać na telefon komórkowy, nr: 505 030 595. Z kolei telefonując pod dotychczasowy numer stacjonarny automatycznie zostaniemy przekierowani na komórkę, nie ma więc obaw, że nie będzie można się dodzwonić. Kolej zabezpieczyła też kilka miejsc parkingowych na potrzeby straży, które lada dzień mają zostać oznaczone.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do naszej nowej siedziby, zarówno z różnymi sprawami, jak i tych, którzy chcą po prostu zobaczyć komendę – zachęca Maciej Szymczak.