Strajk nauczycieli trwa

W powiecie kościańskim, tak jak w całym kraju, trwa strajk nauczycieli. Nieliczni uczniowie, którzy pojawili się w szkołach, mają zapewnioną opiekę.

– W Kościanie normalnie pracują tylko dyrektorzy i pracownicy administracji. Z informacji, które mamy, w I Liceum Ogólnokształcącym tylko jeden z nauczycieli przeprowadza normalnie lekcje. Czekamy na rozwój wydarzeń, przede wszystkim decyzji na szczeblu centralnym. Na obecną chwilę nie wiemy co będzie jutro i jak długo strajk będzie kontynuowany mówi Przemysław Korbik, zastępca burmistrza Kościana.

Dodajmy, że nauczyciele pojawili się w szkołach i przedszkolach, ale nie przystąpili do zajęć. Podobnie sytuacja wygląda w gminie Kościan. – Lekcje nie odbywają się, a jedynie pojedynczy uczniowie pojawili się w szkołach i oni mają zapewnioną opiekęwyjaśnia Mirosław Duda, zastępca wójta.Egzaminy gimnazjalne w szkołach w Racocie oraz w Oborzyskach Starych zaplanowane na środę i czwartek odbędą się normalnie. Dyrektorzy trochę obawiają się jedynie o piątek, bo potrzebnych będzie wówczas więcej komisji, ale w razie kontynuacji strajku będą starali się znaleźć jakieś rozwiązanie.