Stracili prawo jazdy za swe przewinienia drogowe

Tylko jednego dnia kościańska policja dwa razy zatrzymała kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdem. W pierwszym przypadku przyczyną była nadmierna prędkość, w drugim alkohol.

We wtorek, 29 marca około godziny 15.30 w miejscowości Karśnice w gminie Śmigiel policjanci kościańskiej drogówki prowadzili kontrole prędkości. W pewnym momencie namierzyli i zatrzymali do kontroli kierującą dacią, 39-letnią mieszkankę powiatu świebodzińskiego. Kobieta pędziła przez teren zabudowany z prędkością 105 km/h. Otrzymała mandat karny w wysokości 1500 zł i punkty karne. Ponadto 39-latka straciła  uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 miesięcy.

Kilka godzin później policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, na drodze S5, w okolicy węzła Śmigiel Południe. Na miejscu ustalili, że 34-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, kierujący toyotą avensis stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Badanie trzeźwości wykazało, że miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (pisaliśmy o tym w artykule: Uderzył z dużą siłą w bariery. Był pijany [ZDJĘCIA]).

Kierowca został zatrzymany i przewieziony do komendy. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka kara grzywny.

Całe szczęście nieodpowiedzialne zachowanie kierowców nie przyczyniło się do zderzenia z innym pojazdem. Nie trudno sobie wyobrazić, iż mogło dojść do ogromnej tragedii, w której oprócz strat materialnych, ktoś mógł zostać ranny lub zginąć.