Stawiają na Polskę lokalną – konferencja posła Kalety

"Piątka Kaczyńskiego" była głównym tematem konferencji prasowej posła Prawa i Sprawiedliwości Piotra Kalety. Spotkanie miało miejsce we wtorek w budynku Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Kościanie.

W wydarzeniu uczestniczyli również lokalni działacze PiS, w tym radna miejska Gabriela Andrzejewska i wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz szef struktur powiatowych PiS, Stefan Żurkiewicz.

– Najnowsze propozycje programowe, które zostały ogłoszone na konwencji PiS w Warszawie są propozycjami mocno oczekiwanymi przez społeczeństwozapewniał poseł Kaleta. – Wynikały one z analizy budżetowej, ale również są efektem licznych spotkań  z mieszkańcami w całej Polsce.

Poseł przypomniał główne założenia planu, czyli rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastkę” dla emerytów, obniżenie kosztów pracy poprzez podwojenie kwoty wolnej od podatku oraz przywrócenie wcześniej zredukowanych połączeń autobusowych w gminach.

 – Z tego co wiem, taka komunikacja nie funkcjonuje w powiecie kościańskim. Nie ma połączenia poszczególnych gmin ze stolicą powiatu, jak również pomiędzy gminami – podkreślał poseł. – To dobra okazja, aby samorządowcy powiatowi, ale i burmistrz Kościana mogli do tego tematu podejść szybko i zrobić rozeznanie. Taką infrastrukturę można będzie stworzyć w oparciu o środki z budżetu państwa. Dodał, że bazę transportową samorząd może stworzyć samodzielnie lub też w oparciu o prywatnych przewoźników.

Piotr Kaleta zwrócił także uwagę na brak posterunków policji w małych miejscowościach, które systematycznie będą przywracane. Podkreślił, że wszystkie te działania mają na celu umocnienie Polski lokalnej.

Do problemu komunikacji odniósł się także Stefan Żurkiewicz. – Jednym z punktów naszego programu wyborczego była komunikacja publiczna dla powiatu, w której chodziło o zwiększenie dostępności komunikacyjnej dla mieszkańców – powiedział wiceprzewodniczący rady powiatu. Dodał, że będzie zachęcał starostę do poczynienia kroków w tym temacie.

Z kolei Gabriela Andrzejewska skomentowała wszystkie pięć punktów programu: – Niezwykle istotne w „piątce” jest to, że dotyczy ona wszystkich grup społecznych, począwszy od dzieci a skończywszy na seniorach.