Stadion w Śmiglu oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

Z udziałem zaproszonych gości, w tym honorowego jubilata Michała Szkudlarka odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego stadionu w Śmiglu. Remont obejmował bieżnię lekkoatletyczną oraz inne elementy do uprawiania tej dyscypliny. Zrekultywowano również nieco piłkarską murawę.

Stadion w Śmiglu oficjalnie otwarty

Podczas uroczystości otwarcia poza władzami gminy Śmigiel z burmistrz Małgorzatą Adamczak na czele obecni byli również m.in. senator Wojciech Ziemniak, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, a także samorządowcy Ziemi Kościańskiej, radni miejscy i powiatowi, pracownicy jednostek i urzędów Śmigla, dyrektorzy szkół i uczniowie, reprezentanci Pogoni Śmigiel. Nie zabrakło również gości specjalnych, którymi byli Michał Jeliński – mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie i Michał Szkudlarek – mieszkający w Przysiece Polskiej nestor biegów Ziemi Kościańskiej. Otwarcie stadionu było okazją do uczczenia 88 urodzin pana Michała.

Uroczystość rozpoczęła się od przemaszerowania wszystkich obecnych osób po nowej bieżni, a radosny pochód prowadził Michał Szkudlarek z zapalonym zniczem olimpijskim. Następnie odegrano hymny Polski i Unii Europejskiej i rozpoczęto część oficjalną.

Cieszymy się bardzo z tej inwestycji i myślę, że młodzież, która tu jest i która uczy się w szkołach, będzie mogła korzystać z tego terenu i przede wszystkim biegać, ale mieć również prawdziwą skocznię, pchać kulą. Myślę, że wszyscy się cieszymy z tego powodu. Sama pamiętam, że jako mody człowiek też tu biegałam i trochę żużlu miałam zawsze pod butami. Myślę, że dzisiaj już nie będzie takiego problemu i będziemy wszyscy jako mieszkańcy korzystać z tego obiektu – mówiła burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Głos zabrali również goście. – Warto inwestować w obiekty, bo są tego wyniki. Szczególnie pokazują to ostatnie Igrzyska Olimpijskie w Tokyo, gdzie Polacy zdobyli wiele medalipodkreślił z kolei senator Wojciech Ziemniak.

Szczególnym momentem uroczystości był tort i życzenia dla zacnego jubilata Michała Szkudlarka. Po odśpiewaniu mu „Sto Lat” i zdmuchnięciu przez niego świeczek, jubilat zabrał głos. Podczas swego wystąpienia z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru opowiadał o swoich biegowych dokonaniach. Przyznał, że biegać zaczął dopiero po 60-tce, ale wcześniej miał zawsze do czynienia ze sportem. Dziś trenuje codziennie albo przynajmniej przekopuje ogródek i czynnie uczestniczy w różnych biegach.

Po tym sympatycznym momencie nastąpiło poświęcenie obiektu przez księdza dziekana Krzysztofa Mizerskiego, a następnie przecięcie wstęgi, czego dokonali wybrani uczniowie w asyście samorządowców. Na zakończenie odbył się pokaz tańca śmigielskich mażoretek oraz bieg sztafety.

Łączny koszt remontu stadionu wyniósł około 950 tys. zł, z czego 30 tys. pochodziło z dofinansowania od Marszałka Województwa Wielkopolskiego. z W ramach tej kwoty wybudowano kompleks lekkoatletyczny wraz z pracami dodatkowymi, a także odświeżono piłkarską murawę.

Zobacz także:
Umowa na dofinansowanie bieżni na stadionie w Śmiglu
Trwa remont stadionu w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Fot. Milena Waldowska