Stacja Orlenu na S5 prawie gotowa. Powstanie również KFC

Na MOP Sierakowo w okolicach Kościana powstaje stacja paliw należąca do PKN Orlen SA. Obok niej zostanie wybudowana restauracja popularnej amerykańskiej sieci KFC.

Na S5 w okolicach Kościana powstanie KFC. Stacja Orlen już prawie gotowa

Pierwsza stacja benzynowa na kościańskim odcinku S5 będzie umiejscowiona na trasie w kierunku Poznania pomiędzy węzłami Kościan Południe a Kościan Północ. W zasadzie stacja Orlenu jest już na ukończeniu. Jej otwarcie nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Tuż po zakończeniu tej inwestycji rozpocznie się budowa drugiej stacji, umiejscowionej na trasie w kierunku Wrocławia, na MOP Kokorzyn. Zarówno przy jednej, jak i drugiej stacji zostaną ponadto wybudowane bary szybkiej obsługi KFC. Z naszych ustaleń wynika, że powstaną one być może jeszcze w 2023 roku, gdyż dokumentacja jest już gotowa.

Sieć KFC powstała w 1930 roku. Serwuje przede wszystkim dania z kurczakiem, ale w ostatnim czasie do menu wprowadzone zostały także propozycje wegańskie.

Przypomnijmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w 2021 roku umowę z PKN Orlen SA na dzierżawę MOP Kokorzyn i Sierakowo. W obu miejscach poza stacjami paliw i punktami gastronomicznymi powstaną również stanowiska obsługi pojazdów, obiekty wypoczynkowo-usługowe i punkty informacji turystycznej.

Fot. Maciej Sibilak