Stabilizuje się sytuacja epidemiologiczna w Wielkopolsce

Od kilku dni można zaobserwować mniejszy przyrost liczby zakażonych koronawirusem w naszym województwie, nie ma już także tak wielu przypadków śmiertelnych. Stabilnie jest również w powiecie, ubywa osób objętych kwarantanną.

Z pewnością jeszcze za wcześnie, by wyciągać daleko idące wnioski ze statystyk, tym niemniej wyglądały one w ostatnim tygodniu dość optymistycznie. Zdarzały się dni, gdzie było jedynie po kilka przypadków nowych zachorowań, a nie kilkadziesiąt. Mniej jest także informacji o przypadkach śmiertelnych spowodowanych COVID-19. W każdej chwili może znaleźć się jednak nowe ognisko zakażeń, jak np. w niedzielę, 17 maja w powiecie kępińskim pojawiły się 33 nowe przypadki zakażeń. Wszystkie te osoby przebywają w izolacji domowej.

Wg stanu na godz. 10.00 z 18 maja, w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1800 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 139 osób zmarło, a 722 osoby wyzdrowiały. W trzech powiatach nie odnotowano dotychczas ani jednego przypadku zakażenia, a są to powiaty międzychodzki, słupecki i kolski.

Z kolei w Kościanie wg danych na godz. 10.00 w dniu 18 maja 10 osób przebywa na kwarantannie, natomiast nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Nie ma też na obecną chwilę osób z wynikiem dodatnim na zakażenie COVID-19.

W powiecie kościańskim (dane z piątku 15 maja) liczba osób objętych kwarantanną wynosi 75, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 14 osób. Zakażone są natomiast w tej chwili 4 osoby (w tym jedna przebywa poza powiatem).