Sprawę graffiti burmistrz zgłosił na policję [ZDJĘCIA]

Szpecące napisy w sąsiedztwie torów kolejowych w Kościanie zauważono na początku bieżącego tygodnia. Miejmy nadzieję, że sprawca zostanie złapany i zapłaci za swój czyn.

Bazgroły pojawiły się na ścianach przejść dla pieszych pod mostem kolejowym przy targowisku, w okolicy Stacji Uzdatnienia Wody Łazienki oraz na ulicy Młyńskiej. Ponadto szpecące napisy widnieją na ekranach akustycznych przy torach kolejowych. Nie wiadomo, czy autorem wszystkich jest ta sama osoba, ale część z wyznań miłosnych podpisano jako Egoon.

Mimo, iż zniszczone napisami mienie należy do PKP, dbałość o czystość w przejściach to zadanie miasta. Dlatego burmistrz Piotr Ruszkiewicz zgłosił sprawę na policję. – Mam nadzieję, że sprawca zostanie ustalony i będzie musiał naprawić wyrządzoną szkodęmówi burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kościanie sprawca za wyrządzony czyn odpowie z art. 63a Kodeksu Wykroczeń, który brzmi następująco: „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”.

Ponadto zgodnie z pkt. 2 tego artykułu sprawca może zostać zobowiązany do zapłaty 1500 zł lub do przywrócenia zniszczonego mienia do stanu poprzedniego.