Sprawcy nocnych zniszczeń w Kościanie ustaleni

W połowie marca doszło do uszkodzenia ogrodzenia na ul. Bączkowskiego, a kilka dni później kilkunastu krzaków oraz palików ochronnych na ul. Nadobrzańskiej. W obu przypadkach wandale zostali ustaleni.

W przypadku uszkodzonego ogrodzenia straty wyceniono na kwotę około 400 zł, natomiast straty powstałe na ul. Nadobrzańskiej wyceniono na kwotę około 950 zł.

Policjanci prewencji ustalili pięciu sprawców, którzy uszkodzili ogrodzenie na ul. Bączkowskiego. Do zniszczenia doszło podczas nocnego spaceru kilku mieszkańców Kościana. Młodzi mężczyźni w wieku 17 i 18 lat przyznali się do uszkodzenia ogrodzenia. Za to wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W razie  popełnienia  wykroczenia  można  orzec  obowiązek  zapłaty równowartości  wyrządzonej  szkody  lub obowiązek  przywrócenia  do  stanu poprzedniego.

Z kolei sprawcą wyrwania 15 sztuk krzewów i połamania palików na ul. Nadobrzańskiej okazał się inny 18-latek, mieszkaniec Kościania. Mężczyzna  wpadł na dość kontrowersyjny pomysł spożytkowania energii podczas spaceru z rówieśnikami. W tym przypadku sprawca odpowie za przestępstwo, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

Policja apeluje, aby nie przechodzić obojętnie, gdy ktoś niszczy mienie. Jeśli mamy obawy i boimy się osobiście zareagować, warto zadzwonić po policyjnych patrol. Szybka reakcja na negatywne zachowanie może zaoszczędzić późniejszych kosztów, które trzeba ponieść na naprawę szkód.

Fot. UM Kościan