Spotkanie z podróżnikiem już sobotę

Tegoroczny cykl "Spotkań z podróżnikami" zainauguruje Marcin Korzonek, który opowie o swej rowerowej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile. Prezentacja odbędzie się online.

Będzie to już szósty sezon „Spotkań z podróżnikami” w Kościanie. Cykl organizowany przez Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty przy wsparciu finansowym miasta odbywa się w Kościańskim Ośrodku Kultury. Na ten rok zaplanowano 8 spotkań.

Marcin Korzonek to zapalony rowerzysta, dziennikarz i fotograf. Gościł już w Kościanie, a opowiadał wówczas o swej rowerowej wyprawie o Himalajach. Tym razem będzie natomiast o wyprawie przez pustynię Atacama w Chile i próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta.

W czasie 50 dni wyprawy prelegent zmagał się z przeciwnościami losu i przyrody: wiatrem, udarem słonecznym, kontuzją kolana, co ostatecznie doprowadziło go do wizyty w szpitalu. W czasie prezentacji dowiemy się gdzie znajdują się największe kopalnie odkrywkowe oraz najwyżej położone teleskopy i gejzery na świecie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00, w sobotę 20 lutego na profilu facebookowym KOK.