Spotkanie z podróżnikami w najbliższą sobotę

W sobotę, 17 września gośćmi "Spotkania z podróżnikami" będą Ola i Bartek Drożdżakowie. Opowiedzą o mało znanym turystom obliczu Egiptu i Sudanu.

Wrześniowe spotkanie będzie kolejnym w tym sezonie po wakacyjnej przerwie, ale jednocześnie także najprawdopodobniej ostatnim w tym roku. Organizator, czyli Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty, deklaruje jednak chęć powrotu w styczniu. Wszystko zależy tak naprawdę od finansów.

Tym bardziej więc miłośnicy cyklu powinni skorzystać z możliwości udziału w spotkaniu w Kościanie w najbliższą sobotę.

– W kwietniu ubiegłego roku zmęczeni natłokiem informacji i przytłoczeni pracą postanowiliśmy na chwilę urwać się od codziennych obowiązków i ruszyliśmy do Afryki. Spędziliśmy tam równe dwa miesiące pełne przygód i szalonych zwrotów akcji – mówią małżonkowie.

Podczas tej podróży para doświadczyła m.in. niezwykłej serdeczności mieszkańców Sudanu, odkryła nieoczywiste miejsca w Egipcie, jeździła tuk-tukiem na polskich blachach po opuszczonym mieście portowym. Ola i Bartek byli również przemycani przez posterunki policyjne na Pustyni Arabskiej, kąpali się w basenach solnych w odizolowanej oazie oddalonej o 50 km od Libii.

Teraz, już po powrocie, dzielą się doświadczeniami z szerszą publicznością. Ich  prezentacja to przeplatanka niesamowitych historii, zdjęć z podróży, ciekawostek na temat odwiedzonych krajów i informacji praktycznych jak samodzielnie zorganizować wyprawę. – Podczas organizowanych przez nas spotkań nie tylko dzielimy się naszą wiedzą podróżniczą, ale przede wszystkim pokazujemy, że przy odrobinie chęci spełnianie marzeń przestaje być niemożliwe –zapewniają Ola i Bartek.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 września w Kościańskim Ośrodku Kultury o godz. 18.00. Wstęp wolny, ale należy wcześniej zarezerwować miejsce pod nr tel. 65 512 05 75.