Spotkanie z podróżniczką w sieci – zapowiedź

Na dzisiejszą sobotę zaplanowano w ramach cyklu "Spotkań z podróżnikami" prelekcję Moniki Witkowskiej. Spotkanie miało odbyć się jak zawsze w KOK-u, ale w związku z wprowadzonym zakazem organizowania imprez kulturalnych w czasie epidemii, wydarzenie odbędzie się online.

Link do wydarzenia zostanie udostępniony na fanpege’u Kościańskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie będzie prowadzone na żywo bez możliwości obejrzenia go w późniejszym terminie. Będzie można za to zadawać w jego trakcie pytania. Początek o godz. 18.00.

Drugie spotkanie Moniki Witkowskiej w Kościanie zatytułowane jest: „Lhotse – góra szczęścia i tragedii”. Lhotse (8516 m) to czwarty co do wysokości szczyt świata, w linii prostej od Everestu oddalony jest zaledwie o 3 km, a do ostatniego obozu droga wejścia jest dla obu tych gór wspólna. Podczas prelekcji dowiemy się, na czym polega trudność w zdobywaniu tej niższej od Everestu, ale ambitniejszej góry, dlaczego dla bohaterki była to z jednej strony najpiękniejsza, a z drugiej – najsmutniejsza z dotychczasowych wypraw, a także jak wygląda codzienność himalajskiego życia w bazie i w czasie akcji górskiej.

Monika Witkowska – podróżniczka (odwiedziła około 180 krajów), miłośniczka gór i zapalona żeglarka (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, pokonała Przejście Północno-Zachodnie). Na co dzień  dziennikarka oraz pilotka wypraw i przewodniczka trekkingów wysokogórskich. Swoją przygodę z górami zaczynała od gór Polski, teraz ma na koncie Koronę Ziemi i trzy ośmiotysięczniki (Everest, Manaslu i Lhotse), a w najbliższym czasie wybiera się na K2.