Spotkanie z Piotrem Strzeżyszem

Kilkadziesiąt osób przybyło w sobotę do Kościańskiego Ośrodka Kultury, by posłuchać interesującej opowieści cenionego podróżnika o jego wyprawie rowerem przez Amerykę Północną i Południową.

piotr_strzezyszPodróż trwała 10 miesięcy, a rozpoczęła się w 2013 r. w Anchorage na Alasce. Po upadku w okolicach Portland zakończonym złamaniem kolana, podróżnik był zmuszony przerwać wyprawę i wrócić na leczenie do Polski. Po siedmiu miesiącach ponownie poleciał do Ameryki i kontynuował podróż.

Dwugodzinna opowieść, której towarzyszył pokaz zdjęć, pełna była anegdot i dygresji. Zgromadzeni usłyszeli historię o napotkanych po drodze ludziach, zwierzętach i miejscach, a także o przygodach, które przeżył Piotr Strzeżysz. Nie zabrakło zabawnych opowieści. Globtroter podzielił się także swoimi emocjami i przemyśleniami, które towarzyszyły mu podczas podróży.

Na zakończenie zgromadzeni mogli nabyć książkę autorstwa Piotra Strzeżysza z osobistą dedykacją, a także zadać mu pytania.

Szczegółową relację z wydarzenia przedstawimy w najbliższym wydaniu „Kościaniaka”. A już 10 października kolejne podróżnicze spotkanie. Tym razem do Kościana zawitają Magda i Tomek Boguszowie, którzy przez 4 lata przemierzali cały świat.