Spotkanie noworoczne w gminie

Spotkania na początku roku organizowane przez gminę Kościan są już tradycją. Tegoroczne odbyło się w piątek 4 stycznia w hali sportowej w Racocie.

Była to okazja do podsumowania rocznej pracy samorządu, a także wręczenie bezpośrednich podziękowań dla tych, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w pracy lub osiągnięciach na rzecz gminy. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć kilkunastominutowy film, a następnie podsumowania 2018 r. dokonał wójt Andrzej Przybyła.

Potem przyszedł czas na podziękowania. A w tym roku otrzymali je: Marek Dworczak i Tomasz Przybyła – właściciele marki Coccodrillo, Krzysztof Bąk i Maciej Kasprzyk – prezesi firmy SUER z Widziszewa, dr Emilian Prałat – społeczny opiekun zabytków i autor publikacji o miejscowościach na terenie gminy, Grzegorz Konieczny – prezes Stowarzyszenia „Przyjaciele Gorzelni w Turwi”. W dziedzinie sportu wyróżniono: Romana Jankowskiego – wybitnego żużlowca, a obecnie trenera młodzieżowców Unii Leszno mieszkającego na terenie gminy Kościan, Mirosława Hertmanowskiego – reprezentanta Polski w armwrestlingu, Zofię Rutę i Martę Sobkowiak – wschodzące gwiazdy kobiecej piłki nożnej. Uhonorowano również OSP Turew oraz podsumowano Turniej Sołectw Gminy Kościan.

Z kolei Jarosław Dzikowski z Koła Przyjaciół Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu oraz Konrad i Miłosz Kicińscy ze Stowarzyszenia im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej przybliżyli wszystkim swoją działalność w 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. Część oficjalna przeplatana była występami artystycznymi w wykonaniu Emilii Ziegler ze Śmigla oraz Adriana Szczepaniaka z Darnowa.