Spotkanie Noworoczne Gminy Kościan

Ponad 300 osób wzięło udział w zorganizowanym po raz 22. spotkaniu, które odbyło się 10 stycznia w hali sportowej w Starych Oborzyskach.

Tradycyjnie w wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, przedsiębiorcy, sołtysi, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji, służb mundurowych, klubów seniora i kół gospodyń wiejskich, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, rolnicy oraz urzędnicy.

Po oficjalnym powitaniu gości przez Jana Szczepaniaka, przewodniczącego Rady Gminy, zebrani obejrzeli krótki film, w którym  zaprezentowano wydarzenia w gminie w roku 2019. Następnie ubiegłoroczne dokonania gminy oraz plany na rok 2020 omówił wójt Andrzej Przybyła.

Podczas spotkania wręczono wyróżnienia i podziękowania. Otrzymali je: Gabriela Itkowiak z Turwi za udany występ w telewizyjnej „Szansie na Sukces”, Monika Kościańska za znaczący rozwój Spółdzielni „Bon Appetit” oraz sołtys Kurzej Góry, Alfred Kołodziej za 27 lat kierowania klubem piłkarskim Rywal-Ewmar Kurza Góra. Wręczono również roczne stypendia sportowe młodym karatekom, osiągającym spore sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej: Aleksandrowi Opasowi i Magdalenie Godlewskiej. Z uwagi na zajęcia sportowe nie mogli oni być obecni, a w ich imieniu nagrody odebrali rodzice. Medal ,,Za zasługi dla łowiectwa” odebrał wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła nadany przez Wojewódzki Sejmik Łowiecki w Poznaniu. Podsumowano Turniej Sołectw Gminy Kościan w roku 2019, w którym triumfowało sołectwo Racot, wyprzedzając Darnowo i Katarzynin.

W części artystycznej wystąpiła Katarzyna Zawada, która zaśpiewała kolędy, światowe przeboje i piosenki Anny German. Spotkanie Noworoczne zakończyła biesiada przygotowana przez Spółdzielnię „Bon Appetit”.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Borowski