Spotkanie z Jagielskim

W ramach XIV Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie odbyło się spotkanie z Wojciechem Jagielskim – dziennikarzem, reportażystą i korespondentem wojennym.

jagielskiPomimo ładnej i wytęsknionej wiosennej aury, która panowała w sobotę 13 maja, na udział w spotkaniu zdecydowało się sporo osób. Niektórzy zaglądali do biblioteki już w trakcie jego przebiegu, spacerując po mieście.

Blisko dwugodzinna rozmowę prowadziła Hanna Kaczmarek, kierownik Działu Zbiorów dla Dorosłych. Gość opowiadał m.in. o swojej drodze do bycia korespondentem zagranicznym. Stwierdził, że kraje Afryki czy Kaukazu – czyli regiony, do których najczęściej wyjeżdżał – nie były wówczas tak niebezpieczne, jak stały się po roku 2001 r. Podkreślił także ogromne wsparcie, które otrzymywał od swojej żony. – Moja żona wierzy, że pasja jest największym dobrodziejstwem człowieka – mówił długoletni korespondent „Gazety Wyborczej” i autor wielu książek. – Żona zauważyła, że dziennikarstwo staje się taką moją pasją. Przez cały czas miałem więc duże wsparcie, w przeciwieństwie do moich kolegów.

W drugiej części spotkania słuchacze zadawali pytania gościowi. Już po jego zakończeniu była okazja do zamienienia kilku zdań w bezpośredniej rozmowie, a także zdobycia autorskiego wpisu do książek.