Spotkanie z Fiedlerem

Ponad 16 tysięcy kilometrów, 11 krajów, 3,5 miesiąca – a wszystko to poczciwym „maluchem”. Już 8 kwietnia kościaniacy będą mieć okazję do wysłuchania bezpośredniej relacji z tej niesamowitej podróży.

W wydaniu styczniowym „Kościaniaka” publikowaliśmy rozmowę z Arkadym Pawłem Fiedlerem, który przejechał całą wschodnią Afrykę małym fiatem. Teraz będzie możliwość bezpośredniego spotkania z podróżnikiem, obejrzenia zdjęć i fragmentów nakręconych materiałów filmowych, a także zadania pytań.

Wyprawa rozpoczęła się 2 sierpnia 2014 r. Tego dnia w gdyńskim porcie maluch został załadowany do kontenera i popłynął do portu Damietta w Egipcie, skąd już na własnych kołach przejechał całą wschodnią Afrykę aż do Republiki Południowej Afryki. Podróż zakończyła się 12 grudnia po dotarciu fiata i jego kierowcy na Przylądek Dobrej Nadziei.

Warto nadmienić, że wyprawa „Maluchem po Afryce” została nominowana do prestiżowej nagrody podróżniczej „Travelery” magazynu „National Geographic”. Obecnie trwa głosowanie, które potrwa do 19 kwietnia.
Na spotkanie z Arkadym P. Fiedlerem, które odbędzie się  8 kwietnia o godz. 18.00 w Kościańskim Ośrodku Kultury zapraszają: Biuro Podróży WAYS, Kościański Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie i gazeta „Kościaniak”. Wstęp wolny.