Spotkania z podróżnikami w sierpniu

Lubiany przez odbiorców cykl odbywający się w Kościańskim Ośrodku Kultury wraca po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem. I to z potrójną mocą. W sierpniu odbędą się bowiem aż trzy spotkania. Po raz pierwszy w plenerze.

W tym roku dotychczas odbyły się dwa „Spotkania z podróżnikami” – w styczniu i w lutym. Zaplanowane na 21 marca kolejne spotkanie już się nie odbyło, bo przyszła pandemia. Imprezy w KOK-u na żywo powróciły dopiero pod koniec czerwca. Dotychczas wszystkie odbyły się w plenerze, bo pozwoliła na to pogoda, choć w razie deszczu istnieje alternatywa przeniesienia ich do wnętrza budynku.

Sierpniowe „Spotkania  podróżnikami” również będą odbywać się w plenerze. Pierwsza odsłona w najbliższy czwartek, 6 sierpnia o godz. 20.30. Późna godzina spowodowana jest tym, że podczas pokazów wyświetlane są zawsze zdjęcia, a by były one jak najlepiej widoczne, musi być w miarę ciemno. Kolejne spotkania zaplanowano na 20 oraz 26 sierpnia.

Pierwszym gościem będzie Marcin Gabruk, który zaprezentuje fotograficzną opowieść z drugiego końca świata o plemieniu Mentawajów z wyspy Siberut. Historie pisane na gorąco w rozpadającym się z wilgoci zeszycie zabiorą widzów przez błotniste ścieżki pełne pijawek wprost do szamańskiej Umy, gdzie przy kubku gorącej herbaty i grillowanych robakach poznacie szamanów, pójdziecie zapolować na małpy, a wieczorem zasiądziecie wspólnie przy lampie naftowej pośrodku dżungli i zatopicie się w jej odgłosach wsłuchując się w szamańskie legendy czy śpiew.