Spotkania z podróżnikami – tym razem Kirgistan

Opowieści o byłych republikach radzieckich spotykają się zawsze z dużym zainteresowaniem bywalców "Spotkań z podróżnikami". Tym razem prezentacja będzie skupiona na Światowych Igrzyskach Koczowników.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 sierpnia i będzie to druga odsłona sierpniowego cyklu. W Kościańskim Ośrodku Kultury gościć będzie Anna Grebieniow, która uczestniczyła w tej niezwykłej olimpiadzie reprezentując Polskę.

Podczas igrzysk rozgrywano zawody w 37 różnych konkurencjach sportowych, w których brało udział około 3 tys. sportowców z całego świata. Wśród konkurencji znalazły się m.in. wyścigi chartów, łucznictwo konne, polowanie z ptakami drapieżnymi, zapasy na koniach czy Kok-Boru (drużynowa gra polegająca na rzucaniu martwego kozła do betonowych bramek).

Większość konkurencji odbywała się w stepie. Wioskę olimpijską tworzyło w malowniczej Dolinie Kyrchyn blisko 1000 jurt przywiezionych przez przedstawicieli wszystkich regionów Kirgistanu, a wszystko ubarwione codziennymi występami artystów prezentujących swoją kulturę i tradycję. Całość zorganizowana z wielkim rozmachem.

CZWARTEK, 20 sierpnia, godz. 20.00, plac KOK (w razie deszczu sala KOK), wstęp wolny