Spotkania z podróżnikami jesienią

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl "Spotkań z podróżnikami" w Kościańskim Ośrodku Kultury. Łącznie w tym roku odbędą się cztery z nich, a najbliższe już w sobotę, 18 września. Gościem będzie Tomasz Owsiany.

Ten podróżnik już gościł w Kościanie. Uchodzi za mistrza opowieści i niespotykanej lekkości narracyjnej. Tomasz Owsiany jest autorem kilku książek podróżniczo-reporterskich.

Sobotnie spotkanie będzie zatytułowane „Do wnętrza Gujany Francuskiej” będzie oparte na ostatniej książce podróżnika, wydanej w listopadzie 2020 r.

Gujana Francuska to dawna kraina niewolnictwa i kolonii karnych. Skrawek Francji i Unii Europejskiej w Ameryce Południowej – oraz cała mozaika sztucznie zestawionych ze sobą kultur, które współistnieją pod francuskim płaszczem. Tomasz Owsiany w trakcie samotnej, pięciomiesięcznej podróży reporterskiej podjął pierwszą w Polsce próbę przekrojowego, a zarazem dogłębnego spojrzenia na ten fragment świata. Swoimi spostrzeżeniami podzieli się w sobotni wieczór z kościaniakami.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 18 września o godz. 18.00 w sali kameralnej KOK, wejście C. Obowiązują zapisy telefoniczne pod nr: 65 512 05 75. Liczba miejsc ograniczona.

Auror zaprasza osobiście na to spotkanie: